Бранкова недеља – у сусрет Дану школе

dan

У част великог романтичара, чије име носи наша школа, организовали смо низ свечаности, којима смо дали увертиру прослави Дана школе. Недељу смо започели у Бранковом биоскопу, приређујући филм за најмлађе.

Након тога је уследио Дан замене улога, и традиционална акција “Друг-другу”.

Среду у Бранковом дворишту су обележиле спортске игре , и наравно, првоаприлске “шале финале”.

Други април, Дан дечје књиге , обележили смо презентовањем Бранкове ризнице, књиге у којој ће се од ове године сакупљати сви најбољи радови наших ђака.

Најслађе за крај, петак у нашој школи обележен је фантастичним програмом у Позоришту Крушевац.

Свечана Академија у Позоришту започела јеприредбом за ђаке, на којој су најбољи добили заслужене награде. Друга приредба коју је отворио хор под вођством наставнице Радмиле Почанић, приређена је пред многобројним званицама из културног и јавног живота, као и великим бројем родитеља. Некон рецитала, уследило је извођење монодраме “Лилика”– по тексту Драгослава Михајловића, коју је режирала наставница Зорица Гајић, а пред публику изнела изузетна Сузана Салковић. Програм је завршен овацијама које је одушевљена публика упутила младој глумици.